S.S. Arissa Konut Yapı Kooperatifi

Kazanmaya Doğru Yerden Başlayın

 • Arissa İnşaat güvencesi ile yükselen S.S. ARİSSA KONUT YAPI KOOPERATİFİ ‘nin temel amacı; kaliteli, mimari standartları yüksek ve değerli konut anlayışını siz üyelerimize uygun fiyat ve kısa zamanda teslim etmektir. Daha önceki projelerimizde oluşturduğumuz yüksek kalite standartlarının birebir uygulanacağı, konfor, kalite ve işçilik düzeyinin üst seviyede sağlanacağı projemizin yatırım değeri olduğu kadar yaşam değeri de yüksektir.
 • S.S. Arissa Konut Yapı Kooperatifi, Başkent Ankara’nın, planlanan projeksiyon büyüklüğü ve muhtemel getiri potansiyeliyle, yatırımcısına kısa sürede yüksek kazanç sağlamayı hedefleyen marka projelerinden biridir.
 • Kooperatifimiz; 30 Nisan 2020 tarihinde kurulmuş olup TİCARET SİCİL NO: 443764 ve MERSİS NO: 0079071525000001 ile sistemde kayıtlıdır.
S.S. Arissa Konut Yapı Kooperatifi

Daha önce kurduğumuz kooperatifimizde yakaladığımız yüksek konut ve konfor standartlarını yeni projemizde de artırarak devam ettireceğiz. Devam etmekte olan diğer kooperatif projemizi aşağıdaki bağlantıdan inceleyebilirsiniz.

S.S. Arissa Konut Yapı Kooperatifi

Kooperatif Arsamız İle İlgili Genel Bilgiler

S.S. Arissa Konut Yapı Kooperatifi Arsası
 • Kooperatifimizin arazisi Ankara ili Etimesgut, Yenimahalle sınırları içindedir. Proje arazisinin; mevcut düzenin kurulu olduğu, okul hastane, market, ulaşım vs. gibi en temel ihtiyaçlarımızın hazır bulunduğu merkez yaşamın kesişim noktasında olmasına özen ve gayret göstermekteyiz. Bu sayede ARİSSA KONUT YAPI KOOPERATİFİ olarak yaptığımız projelerimizin kalitesinde ve değerinde bir yapı ile yatırımlarınız kısa vadede yüksek değere ulaşacak veya oturum amaçlı olarak aldığınız evleriniz merkez noktalarda ki arsalarımızdan dolayı inşaat tesliminden sonra vakit kaybetmeden evinize yerleşebileceğiniz düzeyde olacaktır.
S.S. Arissa Konut Yapı Kooperatifi

Ortaklık için Gerekli Evraklar

 1. Ortaklık ( Ortaklık başvuru dilekçesi )
 2. İkametgâh ilmühaberi
 3. Nüfus cüzdanının arkalı önlü fotokopisi
 4. Vesikalık fotoğraf 3 adet (Son bir yıl içerisinde çekilmiş)
 5. Kooperatif banka hesabına yapılan ödemenin dekont fotokopisi
S.S. Arissa Konut Yapı Kooperatifi için gerekli belgeler

KOOPERATİFİMİZ İLE İLGİLİ SIKÇA SORULAN SORULAR

1.SAHİP OLDUĞUM PAY(LAR) NASIL TEMSİL EDİLECEK? YASAL GÜVENCESİ VE GARANTİSİ NEDİR?

 • 1163 sayılı Kooperatifler Kanununun 18.maddesi; “Her ortağın üyelik haklarının, ada yazılı Ortaklık Senedi ile temsil olunması şarttır.”  hükmünü getirmektedir.
 • Buna göre kanunda yazılı başlıkları da ihtiva edecek şekilde “Ortaklık Senedi” belgesi tanzim edilerek Yönetim Kurulu tarafından imzalanır.
 • Bu belgeye kooperatifin unvanı, sahibinin adı ve soyadı, iş ve konut adresi, kooperatife girdiği tarih yazılır ve ortağa imza karşılığı teslim edilir.
 • Bu belge resmi ve kıymetli evrak hükmünde olup devlet denetimindedir.

2.KOOPERATİFTEN AYRILMAK VE HİSSEMİ İADE ETMEK İSTERSEM ÖDEDİĞİM PARAYI GERİ ALABİLİR MİYİM?

 • 1163 sayılı Kooperatifler Kanununun 10-11-12 ve 17.maddeleri uyarınca; İsteyen her ortak kooperatiften çıkabilir ve ödediği paranın iadesini isteyebilir.
 • Yasal olarak ayrılmak isteyen ortağa, o anda hissesinin güncel değeri ne olursa olsun, sadece başlangıçta ödediği para miktarı yasal süresi içinde iade edilecektir.

3.HİSSEMİ BAŞKASINA DEVRETMEK İSTERSEM NE YAPMAM GEREKİR?

 • Ortaklar; kendi bulacakları başka kişilere hisselerini devredebilirler. Kooperatif yönetimi, payını devretmek isteyen ortağa, güncel fiyatları bildirmek suretiyle, payın güncel değerinden ve karlı bir şekilde devredilmesine yardımcı olacaktır. Tarafların devir dilekçelerinin Kooperatif Yönetim Kuruluna ulaşmasını müteakiben gerekli yasal işlemler başlatılarak devrin  gerçekleşmesi sağlanacaktır.

4.AYLIK VEYA YILLIK AİDAT TOPLANACAK MIDIR?

 • Kuruluşundan bugüne kadar ortaklardan hiçbir isim altında herhangi bir aidat toplanmamıştır. Genel Kurulda aksi bir karar alınmadığı sürece Yönetim Kurulu tarafından aylık veya yıllık herhangi bir aidat toplanmayacaktır.

  Arissa İnşaat Kişisel Verilerin Korunması Politikası ve Arissa İnşaat Çerez Politikaları‘nı okudum, onaylıyorum.

  Arissa İnşaat Hizmetinizde